TEL. 32 322 64 50

LECZENIE ZACHOWAWCZE

Zwane jest również stomatologią ogólną. Jest to specjalność głównie zajmująca się zapobieganiem choroby próchnicowej (profilaktyka próchnicy zębów) oraz leczeniem powstałej już na zębach próchnicy. Leczenie zachowawcze ma na celu utrzymanie zębów w jak najdłuższej naturalnej żywotności oraz w zdrowym i estetycznym wyglądzie. Próchnica jest chorobą zakaźną, którą cechuje demineralizacja oraz rozpad twardych tkanek zęba. Im wcześniej zostanie ona wykryta, tym lepiej dla Państwa uśmiechu. W początkowym stadium choroby próchnicowej leczenie jest znacznie bardziej efektywne – a jak wiadomo, każdy chciałby posiadać w dobrej kondycji swoje naturalne zęby, najdłużej jak to jest możliwe. Proces leczenia zmiany próchnicowej zęba polega na dokładnym usunięciu chorobowo zmienionej zębiny i szczelnym wypełnieniu powstałego ubytku odpowiednim materiałem stomatologicznym najwyższej jakości.

ENDODONCJA

Specjalność ta zwana jest inaczej leczeniem kanałowym i zajmuje się leczeniem chorób miazgi zębów, w której znajdują się nerwy oraz naczynia krwionośne. Leczenie kanałowe najczęściej jest jedyną metodą ratującą zęba. Prawidłowo przeprowadzone daje Pacjentowi możliwość zachowania naturalnego zęba na znacznie dłuższy czas. Dawniej leczenie kanałowe widziano przez pryzmat niezbyt komfortowego doświadczenia. Obecnie sytuacja ta w wielu miejscach się zmienia. Jednym z tych miejsc jest nasz gabinet stomatologii, w którym endodoncja prowadzona jest za pomocą nowoczesnych metod dających możliwość leczenia bez bólu. Odpowiednie znieczulenie przynosi Pacjentom ulgę podczas zabiegu, a ogromna wiedza, praktyczne doświadczenie i specjalistyczny sprzęt pozwalają nam przeprowadzać leczenie z niezwykłą dokładnością. PRZEBIEG LECZENIA ENDODONTYCZNEGO: 1. Usunięcie zakażonej miazgi, 2. Zlikwidowanie resztek bakterii z zainfekowanych ścian kanałów korzeniowych. 3. Precyzyjna dezynfekcja kanałów. 4. Opracowaniu kanałów do odpowiedniego kształtu. 5. Szczelne wypełnienie kanałów specjalnym materiałem, tzw. gutaperką.

PROFILAKTYKA

Nasz gabinet „STOMATOLOGIA KUBICA” przywiązuje ogromną wagę do profilaktyki, gdyż to od niej zależy późniejszy stan uzębienia Pacjenta. Staramy się rozpowszechniać wśród naszych Pacjentów zdrowe nawyki higieniczne jamy ustnej i zachęcać ich do korzystania ze specjalnych zabiegów, których celem jest zapobiegnięcie różnorakich dolegliwości zębów i jamy ustnej. Podczas każdej wizyty profilaktycznej udzielamy naszemu Pacjentowi szereg cennych uwag i porad na temat ich samodzielnego, codziennego dbania o uśmiech w domowym zaciszu. Specjalistyczne zabiegi profilaktyczne, jakie proponujemy, gwarantują natychmiastowy efekt zdrowych i olśniewających zębów, jak i niwelują często spotykany problem nieprzyjemnego zapachu z ust, czyli halitozy. – piaskowanie zębów – zabieg ten służy do usuwania osadu i przebarwień na zębach za pomocą tzw. piaskarki. Urządzenie to wypuszcza strumień wody pod ciśnieniem wraz z czyszczącymi drobinami i pęcherzykami powietrza. Piaskowanie stosowane jest też często przed zabiegiem wybielania, dla otrzymania idealnego efektu. – skaling zębów – polega na usuwaniu kamienia nazębnego osadzającego się głównie w obrębie szyjek zębowych. Zabieg wykonywany jest przy pomocy ultradźwięków lub ręcznie przy użyciu tzw. kiret. Proces usuwania kamienia nazębnego jest praktycznie bezbolesny. Jedyne uczucie, jakie może doskwierać to delikatne wibracje spowodowane pracą skalera. – lakowanie zębów - polega na uszczelnianiu naturalnych bruzd, zagłębień i szczelin w zębach trzonowych i przedtrzonowych przy użyciu laku. Lak służy do ochrony zęby przed wystąpieniem zmian próchnicowych. Lakowanie jest całkowicie bezbolesne i polecane jest zarówno dorosłym, jak i dzieciom. – lakierowanie zębów (fluoryzacja) – zabieg ten jest często mylony z lakowaniem. Jego celem jest zabezpieczenie zębów i wzmocnienie ich szkliwa cienką warstwą naszego specjalnego fluoru, stosowanego tylko w gabinetach stomatologicznych.

CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

Chirurgia stomatologiczna w naszym gabinecie specjalizuje się wykonywaniem zabiegów w obrebie zębów, jamy ustnej i bliskich jej okolic. Nasze kwalifikacje zapewniają najlepszą opiekę medyczną zwłaszcza podczas wszystkich zabiegów, które należą do chirurgii stomatologicznej. Dbamy o to, aby każdy operacja przebiegała bez komplikacji oraz by Pacjent czuł pełen komfort podczas wizyty. Stosujemy najlepsze środki znieczulające, aby wizyta w naszym gabinecie była przyjemnym wspomnieniem. Działania w zakresie chirurgii w naszym gabinecie obejmują, takie zabiegi jak: -ekstrakcje zębów stałych oraz mlecznych, -ekstrakcje zębów mądrości, - hemisekcje oraz radektomie - szycie ran poekstrakcyjnych - wycięcie kaptura dziąsłowego - dłutowanie złamanych korzeni zębów Po wykonaniu określonego zabiegu nie zostawiamy Pacjenta bez dalszej opieki. Ustalamy z nim ilość niezbędnych wizyt kontrolnych i wyznaczamy ich regularne terminy. Wszystkie etapy przeprowadzanego przez nas leczenia są wcześniej konsultowane z Pacjentem.

PROTETYKA

Protetyka jest dziedziną stomatologii, która zajmuje się rekonstrukcją (odtworzeniem) brakujących zębów utraconych z różnych przyczyn. Protetyka niesie wiele zalet zdrowotnych dla Pacjenta, ale i tych estetycznych. Do tych zdrowotnych można zaliczyć prawidłowe ustawienie i funkcjonowanie narządu żucia, znaczne poprawienie wymowy, łatwość w utrzymaniu higieny jamy ustnej – co równoznaczne jest ze zmniejszeniem ryzyka powstawania próchnicy. Zalety estetyczne posiadania protezy stomatologicznej to np. poprawienie się rysów twarzy i wyglądu warg, pełny uśmiech czy zmniejszenie prawdopodobieństwa wystąpienia zmarszczek w obrębie ust. Dzięki pięknemu uśmiechowi Pacjent może czuć się swobodniej i atrakcyjniej. Jak widać protetyka działa kompleksowo na zdrowie i samopoczucie człowieka. Oferujemy Państwu takie usługi protetyczne jak wykonywanie: - protez akrylowych całkowitych i częściowych - protez akronowych - protez szkieletowych klamrowych - szyn relaksacyjnych - koron porcelanowych i pełnoceramicznych cyrkonowych - wkładów koronowo-korzeniowych - licówek ceramicznych - napraw protez

WYBIELANIE

O olśniewająco białym uśmiechu marzy każdy człowiek – białe zęby to wyznacznik zdrowia i atrakcyjności. Razem z nami mogą Państwo osiągnać wymarzony cel. Wykonujemy zaawansowany i profesjonalny zabieg wybielania zębów, który działa natychmiastowo, a jego efekt utrzymuje się przez długi czas. Metoda wybielania, którą się posługujemy, nie niszczy struktury zębów, zabieg jest bezbolesny, a efekt nieporównywalnie lepszy od tego, jaki można byłoby osiągnąć, stosując domowe metody wybielania zębów. Zanim jednak przystąpimy do właściwego zabiegu, wcześniej musimy przeprowadzić niezbędną konsultacje z Pacjentem, wyleczyć chore zęby, oczyścić je z kamienia i innych nalotów i dopiero wtedy przystąpić do wybielania. Po wykonanym przez nas zabiegu udzielamy kilka porad dotyczących utrzymania uzyskanego efektu jak najdłużej i zalecamy ewentualne wizyty kontrolne. W naszym gabinecie wybielanie przeprowadzamy urzywajac profesjonalnych preparatów do wybielania zebów. Zabieg przeprowadzamy również na zębach martwych, dlatego Pacjent może być pewien, że uzyskany stopień bieli obejmie każdą część jego uzębienia. Serdecznie zapraszamy!

Godziny otwarcia

Poniedziałek : 14:00 do 20:00
Wtorek : 14:00 do 20:00
Czwartek : 14:00 do 20:00
Po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej nr.kom 606 760 485.

Kontakt

Telefon:
32 322-64-50
tel. kom +48 606-760-485

E-mail:
bozku2@gmail.com

Gabinet Stomatologiczny
Lek. stom. Bożena Kubica

ul. Wojska Polskiego 34
40-195 MIKOŁÓW

NIP: 634 229 51 54
REGON: 276 451 540